افزایش سرکوب مخالفان در میانمار

به گزارش تور بالی اندونزی، گزارشهای خبری از افزایش خشونت ،سرکوب و فشار نظامیان حاکم بر میانمار علیه مخالفان دولت کودتا و اعتراض سازمان ملل به ادامه این کشتارها خبر می دهند.

افزایش سرکوب مخالفان در میانمار

به نقل از خبرگزاری رویترز، در جدیدترین موج از تشدید خشونتها در میانمار، نظامیان این کشور امروز (شنبه) حملاتی را علیه شبه نظامیان مخالف کودتا در شهر میندات در شمال غرب شروع نموده اند.

لازم به ذکر است به دنبال روی کار آمدن ارتش میانمار به وسیله کودتا و سرنگونی دولت این کشور در اول فوریه 2021 این کشور دستخوش ناآرامی و آشوب های فراوانی شده است که تا به امروز صدها کشته برجای گذاشته است..

گزارشهای خبری نشان می دهد، ارتش میانمار پس از سرنگونی دولت آنگ سان سوچی محدودیتهای زیادی را برای برپایی اعتراضات و تحصن ها در این کشور اعمال نموده است.

برپایه این گزارش، ارتش میانمار روز پنجشنبه هفته گذشته مقرارات منع تردد را در شهر میندات اعمال کرد و به شدت سرکوب تروریستهای مسلح، اصطلاحی که به گفته نظامیان میانمار برای معترضان استفاده می گردد، اضافه نمود.

به گفته یکی از شهروندان میانماری میزان خشونت هر روز در این کشور در حال افزایش است و نظامیان در اقصی نقاط این کشور حضور دارند.

یکی دیگر از از شهروندان شهر میندات نیز به انتقاد شدید از عملکرد ارتش میانمار پرداخت و توضیح داد: مردم میانمار در کابوس زندگی می نمایند. نظامیان با استفاده از خمپاره و سلاح های سنگین مردم را سرکوب می نمایند و ما نمی توانیم با آنها مقابله کنیم.

هفته گذشته در ادامه کوشش های ارتش میانمار برای تثبیت قدرت بیش از 11 هزار استاد دانشگاه و کارمند آموزش عالی مخالف ارتش میانمار از کار تعلیق شده اند و دست کم 39 مظنون به اتهام ارتباط با انفجارهای اخیر و حملات خمپاره ای دستگیر شدند.

درخواست سازمان ملل از تایلند برای انتها دادن به بحران میانمار

پایگاه خبری اسوشیتدپرس در گزارشی نوشت: کریستین شرنر بورگنر نماینده ویژه سازمان ملل در امور میانمار در جریان ملاقات با پرایوت چان-اوچا، نخست وزیر تایلند، ابراز امیدواری کرد بانکوک بتواند در پیدا کردن راه هایی برای همکاری با ارتش میانمار در کاهش بحران، یاری کند.

پرایوت به نماینده ویژه سازمان ملل در امور میانمار گفت: بانکوک با هدف یاری به آوارگان میانماری چندین منطقه را برای اسکان و ارائه خدمات پزشکی به پناهجویان مهیا نموده است.

گزارشهای خبری نشان می دهد شمار زیادی از پناهندگان میانماری از بیم جان خود در جنگل مخفی شده اند و جرات بازگشت به خانه های خود را ندارند.

از شروع سال جدید میلادی بیش از 50 هزار نفر به سبب جنگ در مناطق کارن (محل سکونت قومیت بومی کارن در منطقه مرزی برمه-تایلند)، آواره شده اند.

پیش تر نیز سازمان برنامه توسعه سازمان ملل بیان کرد، بحران کرونا به همراه کودتای نظامی، می تواند نیمی از جمعیت میانمار را به فقر کشانده و دستاوردهای مالی این کشور از سال 2005 تا به امروز را نابود سازد

این سازمان تخمین می زند که 48.2 درصد از جمعیت میانمار معادل 26 میلیون نفر تا سال 2022 در زیر خط فقر زندگی خواهند کرد. این درحالی است که طبق گزارش ها نرخ فقر میانمار در سال 2017 حدود 24.8 درصد بوده است

ارتش میانمار یک دهه پس از موافقت با انتقال قدرت به دولت غیرنظامی، در اولین روز از ماه فوریه (آبان) با تصاحب قدرت به وسیله اجرای یک کودتا علیه دولت آنگ سان سوچی، ضمن اعلام شرایط فوق العاده برای مدت یک سال، سوچی و سایر رهبران سیاسی را بازداشت کرد. ، ایرنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 11 خرداد 1400 بروزرسانی: 11 خرداد 1400 گردآورنده: baliro.ir شناسه مطلب: 1778

به "افزایش سرکوب مخالفان در میانمار" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش سرکوب مخالفان در میانمار"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید