خبرنگاران 87 درصد ارز حاصل از صادرات استان اصفهان به سامانه نیما بازگشت

به گزارش تور بالی اندونزی، اصفهان- خبرنگاران- رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت اصفهان گفت: 87 درصد ارز حاصل از صادرات توسط فعالان مالی استان به چرخه اقتصاد ملی و سامانه نیما بازگشت.

خبرنگاران 87 درصد ارز حاصل از صادرات استان اصفهان به سامانه نیما بازگشت

ایرج پیروز، روز سه شنبه در حاشیه جلسه کارگروه توسعه صادرات غیرنفتی استان در اتاق بازرگانی اصفهان در گفت و گو با خبرنگاران افزود: این استان رتبه دوم کشور در بازگشت ارز حاصل از صادرات را به خود اختصاص داده که این امر نشانه تعهد بیشتر صادرکنندگان اصفهان در این زمینه است.

وی با ابراز بی اطلاعی از رقم ارز برگشتی به خزانه کشور ادامه داد: بازگشت ارز و تعهد ارزی صادرکنندگان استان با یاری ویژه اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی و با همکاری سازمان صمت اصفهان انجام شد.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت اصفهان گفت: تصویب انجمن توسعه صادرات استان، یکی از موارد مهم دستور کار جلسه امروز کارگروه توسعه صادرات غیرنفتی استان بود.

وی اظهار امیدواری کرد که با این مصوبه و با توجه به شرکت های متعدد تحت پوشش، انجمن مزبور بتواند کار خود را بطور رسمی شروع کند.

پیروز یادآور شد: با توجه به درخواست اصفهان از سازمان توسعه تجارت ایران برای تکمیل زیرساخت های تجاری استان، مدیر و معاون این سازمان چند روز در اصفهان حضور داشتند و از طرح های درخواستی استان بازدید کردند.

وی افزود: بر اساس مُصوبات سازمان توسعه تجارت ایران، تا به امروز چهار طرح این استان مُصوب شده و پنجمین طرح هم در حال ارائه شدن است که امیدواریم بتوانیم از اعتبارات ملی برای تکمیل زیرساخت های استان استفاده کنیم.

وی افزود: انتقال کالا از ایران به حوزه اوراسیا و اروپا به وسیله کشور ارمنستان با توجه به حضور وزیر امور مالی این کشور در ایران و اصفهان، در جلسه امروز کارگروه توسعه صادرات مطرح شد.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت اصفهان گفت: کمیته تجاری اتاق بازرگانی باید برای عملیاتی کردن سریعتر کارها، همکاری نزدیکی را با کارگروه توسعه صادرات استان داشته باشد تا کار صادرات کالا را بصورت تخصصی انجام دهند.

به گزارش خبرنگاران، جلسه کارگروه توسعه صادرات استان، امروز با پنج دستور کار در زمینه تکمیل زیر ساخت های تجاری استان، فراهم کردن دستگاه ایکس ری برای کارگو ترمینال فرودگاه، تکمیل نمایشگاه کاشان، تصویب انجمن توسعه صادرات و انتقال کالا به حوزه اوراسیا و اروپا به وسیله ارمنستان در اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اصفهان برگزار گردید.

منبع: ایرنا
انتشار: 24 اسفند 1399 بروزرسانی: 24 اسفند 1399 گردآورنده: baliro.ir شناسه مطلب: 1632

به "خبرنگاران 87 درصد ارز حاصل از صادرات استان اصفهان به سامانه نیما بازگشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران 87 درصد ارز حاصل از صادرات استان اصفهان به سامانه نیما بازگشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید