سخنگوی کاخ کرملین آمریکا را به مداخله درامور داخلی روسیه متهم کرد

به گزارش تور بالی اندونزی، سخنگوی کاخ کرملین مقامات واشنگتن را به مداخله در امور داخلی روسیه و حمایت مستقیم از اعتراض هایی متهم کرد که در حمایت از رهبر مخالفان دولت روسیه برگزار می گردد.

سخنگوی کاخ کرملین آمریکا را به مداخله درامور داخلی روسیه متهم کرد

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران به نقل از رویترز، دیمیتری پسکوف سخنگوی کاخ کرملین روز یکشنبه مقامات واشنگتن را متهم کرد که در اعتراضهایی که در حمایت از آلکسی ناوالنی رهبر مخالفان دولت روسیه برگزار می گردد، مداخله می نمایند.

این اتهام کاخ کرملین علیه واشنگتن پس از آن مطرح شد که سفارت ایالات متحده در مسکو با صدور اخطاریه تظاهرات ضمن ذکر محلهای برگزاری گردهمایی اعتراضی در شهرهای مختلف روسیه به شهروندان ایالات متحده هشدار داد که از شرکت در این اعتراضها خودداری نمایند.

پسکوف در واکنش به این اقدام سفارتخانه آمریکا به شبکه خبری روسیا وان تی وی گفت که انتشار این اخطاریه ها کاری نابجا است.

وی در ادامه اضافه کرد: البته که این بطور مستقیم مداخله قطعی در امور داخلی ماست. این حمایت مستقیم از زیرپاگذاردن قوانین مدنی فدراسیون روسیه است.

در مقابل، سفارت ایالات متحده در مسکو با انتشار یک رایانامه مدعی شد که صدور یک چنین اخطاریه هایی یک رویه عادی و معمول در میان هیأتهای دیپلماتیک بسیاری از کشورها است و اینکه سفارتخانه ها و کنسولگریهای ایالات متحده در سرتاسر جهان به طور مرتب پیامهای ایمنی و امنیتی برای شهروندان خود صادر می نمایند.

لازم به ذکر است، ایالات متحده روز شنبه با محکوم کردن آنچه که به زعم آنها برخورد خشن و زننده پلیس روسیه با معترضان بود، از مقامات مسکو خواست تا معترضان و روزنامه نگاران بازداشتی در جریان این اعتراضها را آزاد نمایند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 5 اسفند 1399 بروزرسانی: 5 اسفند 1399 گردآورنده: baliro.ir شناسه مطلب: 1593

به "سخنگوی کاخ کرملین آمریکا را به مداخله درامور داخلی روسیه متهم کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سخنگوی کاخ کرملین آمریکا را به مداخله درامور داخلی روسیه متهم کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید