صادرات گاز نروژ کاهش می یابد

به گزارش تور بالی اندونزی، صادرات گاز نروژ در پی اعتصاب کارکنان پایانه گازی این کشور کاهش می یابد.

صادرات گاز نروژ کاهش می یابد

به گزارش خبرگزاری رویترز از اسلو، گسکو، عظیم ترین اپراتور شبکه گاز نروژ روز شنبه (هشتم آذرماه) اظهار داشت که پایانه صادرات گاز نیهامنا نروژ به دلیل اعتصاب کارکنان حراست این تأسیسات در حال تعطیلی است و انتظار می رود صادرات گاز این کشور 50 میلیون مترمکعب در روز کاهش یابد.

گسکو روز آدینه (هفتم آذرماه) اظهار داشت این تأسیسات باید تعطیل گردد، مگر اینکه اعتصاب برنامه ریزی شده لغو گردد. این مسئله سبب افزایش قیمت گاز در انگلیس شد.

آلفرد هانسن، مدیر عملیات گسکو در این باره گفت: گسکو در حال تعطیل کردن نیهامنا است. تمرکز امروز ما این است که تأثیر منفی این تعطیلی را با تغییر جهت گاز به حداقل برسانیم، به ویژه در انگلستان.

در حالی که این تأسیسات از تأمین کنندگان اصلی انگلیس به وسیله خط لوله لنگلد است، گسکو میخواهد نحوه توزیع را تغییر دهد تا این کاهش فراوری میان چند کشور تقسیم گردد.

نروژ به وسیله شبکه گسترده خطوط لوله انتقال خود به انگلیس، آلمان، بلژیک و فرانسه، تقریباً 22 درصد تقاضای گاز سالانه اروپا را تأمین می نماید.

مجموع صادرات کنونی گاز گسکو 287 میلیون مترمکعب در روز است، در حالی که مجموع صادرات گسکو پیش از تعطیلی این پایانه 330 میلیون مترمکعب در روز بود.

این اپراتور اظهار داشت: با تعطیل شدن کامل این پایانه انتظار می رود کاهش صادرات در روزهای شنبه و یکشنبه 50 میلیون مترمکعب در روز باشد.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 7 دی 1399 بروزرسانی: 7 دی 1399 گردآورنده: baliro.ir شناسه مطلب: 1486

به "صادرات گاز نروژ کاهش می یابد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صادرات گاز نروژ کاهش می یابد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید