هزینه درمان کرونا با دفترچه بیمه سلامت چقدر تمام می شود؟

به گزارش تور بالی اندونزی، معاون پشتیبانی سازمان بیمه سلامت درباره سهم سازمان بیمه سلامت از هزینه درمان مبتلایان کرونا، گفت: از آنجا که درمان این بیماری باید رایگان انجام شود، مابه التفاوت سهم بیمار توسط منابع دولتی پرداخت می شود که این رقم در بخش بستری 10 درصد و در بخش سرپایی 30 درصد است.

هزینه درمان کرونا با دفترچه بیمه سلامت چقدر تمام می شود؟

به گزارش تور بالی اندونزی به نقل از ایسنا، شاهرخ رامزی گفت: در حالت معمول سهم بیمه سلامت در بستری بیماران 90 درصد هزینه ها و سهم بیمار 10 درصد و در درمان سرپایی بیماران نیز سهم بیمه 70 درصد و سهم بیمار 30 درصد است.

وی اضافه کرد: همین قانون در بیماران مبتلا به کرونا هم اجرا می شود. با این تفاوت که از آنجا که درمان بیماران مبتلا به کرونا باید رایگان باشد، درصد سهم بیمار در این حالت توسط منابع دولتی برای بیمه تامین می شود و به این شکل بدون آنکه سهم بیمه در پرداخت هزینه ها افزایش یابد، بیمار به شکل رایگان خدمات دریافت می کند.

رامزی با اشاره به اینکه بیمه سلامت در بحث کرونا از اول اسفند سال 98 در کنار وزارت بهداشت فعال بوده است، شرح داد: همواره در تلاش بوده ایم تا منابع مالی خوبی به ارائه دهندگان خدمات تزریق کنیم. به عنوان مثال از اول اسفند 98 تا 20 فروردین 99 حدود 6 هزار میلیارد تومان پول به ارائه دهندگان خدمت تزریق شده است. با تزریق این پول مطالبات سال 97 موسسات پرداخت شد؛ البته به جز بخش دولتی-دانشگاهی که حدود 10 روز بدهکاری داریم که مبلغی معادل 137 میلیارد تومان است.

  • 5 ماه بعد؛ کرونا 110 میلیون تومان! | درمان کرونا در بیمارستان های دولتی و خصوصی برای جیب مردم چقدر آب می خورد؟

معاون پشتیبانی سازمان بیمه سلامت با تاکید بر اینکه اعتباری تحت عنوان کرونا به سازمان بیمه سلامت داده نمی شود، اظهار کرد: ما از محل اعتبارات خودمان با حمایت دکتر سعید نمکی، وزیر بهداشت و دکتر محمدباقر نوبخت، رئیس سازمان برنامه و بودجه وظیفه تامین منابع مالی را انجام دادیم.

وی درباره بیمه بودن یا نبودن خدمان مربوط به درمان کرونا در بخش خصوصی، گفت: در صورتی که مرکز طرف قرارداد ما باشد و خدمات نیز در سقف بیمه ای قرار گیرد، اسناد هزینه برای ما ارسال می شود و در صورت دریافت خدمات بستری تا سقف 90 درصد هزینه ها پرداخت خواهد شد. در صورتی که بیمارستان طرف قرارداد ما نباشد نیز بر اساس اسناد دولتی خسارت وارده پرداخت می شود.

رامزی در پاسخ به این سوال که صفر تا 100 هزینه های ناشی از درمان کرونا برای بیمه چقدر است، اعلام نمود: این موضوع کاملا وابسته به خدماتی است که بیمار حین دوره درمان دریافت می کند و بر همین اساس هزینه ها می تواند فرد به فرد متفاوت باشد.

معاون پشتیبانی سازمان بیمه سلامت درباره پوشش بیمه ای خدمات هوم کر یا مراقبت در منزل بیماران مبتلا به کوید19 اظهار کرد: برای برخی فعالیت ها که در هوم کر تحت پوشش بیمه باشد کماکان پرداخت ها صورت می گیرد. اگر بحث مراقبت از بیماران کرونایی هم به تایید شورای عالی بیمه برسد و قرار باشد تحت پوشش بیمه برود، ما آماده ارائه خدمت خواهیم بود.

وی درباره انجام آزمایش هایی که در زمان ابتلا به کرونا از افراد گرفته می شود، اضافه کرد: به تبع اگر آزمایش ها تحت پوشش بیمه باشد پرداخت هایی خواهیم داشت.

رامزی درباره پرداخت مطالبات مراکز طرف قرارداد این سازمان شرح داد: در سال 99 تا خاتمه خرداد ماه به همه موسسات پرداخت ها اجرا شده و در سال 98 نیز بخش دولتی و دانشگاهی حدود 3 ماه و در بخش غیر دانشگاهی در حوزه دارو و بیمارستانی نیز حدود یک ماه بدهکار هستیم.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 3 مهر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: baliro.ir شناسه مطلب: 1289

به "هزینه درمان کرونا با دفترچه بیمه سلامت چقدر تمام می شود؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هزینه درمان کرونا با دفترچه بیمه سلامت چقدر تمام می شود؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید