همکاری برای تسریع تجاری سازی یک نانوواکسن ضدکرونا خبرنگاران

به گزارش تور بالی اندونزی، شرکت باکستر بیوفارما (Baxter Biopharma) وارد قرارداد همکاری با شرکت نوواواکس (Novavax) شده و قرار است باکستر بیوفارما به نوواواکس در توسعه نانوواکسن ضدکرونا کمک کند.

همکاری برای تسریع تجاری سازی یک نانوواکسن ضدکرونا خبرنگاران

به گزارش گروه فناوری خبرنگاران، نوواواکس یکی از شرکت های توسعه دهنده واکسن ضدکرونا بوده که در حال حاضر به دنبال تجاری سازی نوعی واکسن حاوی نانوذرات است. باکستر بیوفارما یک سازمان تولید قرارداد (CMO) است که متخصص در دارو های تزریقی، از جمله واکسن ها است.

انتظار می رود این توافقنامه برای تولید تجاری مقیاس بالا باشد تا تولید و توزیع واکسن ضدکرونا در بازار های بریتانیا و اروپایی تسهیل شود. واکسن نانویی ضدکرونای شرکت نوواواکس در حال حاضر در فاز سوم کارآزمایی بالینی قرار گرفته است و هنوز برای استفاده مجاز تایید نشده است.

ماری کیلی، قائم مقام شرکت بیوفارما می گوید: تلاش برای توسعه واکسن ها، فرصت هایی را برای شرکای صنعتی ایجاد می کند تا توانایی های منحصر به فرد و تخصص خود را به نفع همه به اشتراک گذاشته و فرصت های موجود در بازار را نیز مورد استفاده قرار دهند. ما از این فرصت برای کار با یک شرکت نوآورانه مانند نوواواکس استفاده می کنیم و منتظر کمک به توسعه این واکسن و ورود آن به بازار هستیم.

واکسن نواواکس از یک پروتئین سنبله ویروس کرونا استفاده می کند. این شرکت سال هاست که روی توسعه فناوری نانوذرات نوترکیب خود کار کرده و اولین واکسن ضدکرونای خود را با استفاده از این روش در بهار تولید کرد. در تابستان، آزمایش های بالینی اولیه نشان داد که این واکسن بی خطر است و کارآزمایی های دیگری نیز در آمریکا و سایر کشور ها وارد مرحله برنامه ریزی شد. واکسن به صورت تزریق در دو دوز بوده که با وارد کردن یک بخش پروتئینی پاسخ ایمنی را در بدن ایجاد می کند و پادتن هایی در بدن تشکیل می شود که از اتصال ویروس کرونا به سلول های گیرنده جلوگیری می کند. این پروتئین با مواد کمکی ویژه این شرکت ترکیب شده است، ماده ای که برای افزایش عملکرد واکسن طراحی شده است.

ریک کراولی، معاون اجرایی نوواواکس می گوید: اولویت ما این است که یک واکسن ایمن و مؤثر بر علیه کرونا توسعه داده و آن را به مردم سراسر جهان برسانیم. شرکائی مانند باکستر قادر به کمک به نوواواکس بوده و می توانند به سرعت یک شبکه زنجیره تامین تجاری برای اطمینان از دسترسی جهانی و در نهایت، کمک به سرانجام دادن به پاندمی کرونا ایجاد کنند.

باکستر زیرساخت هایی را در آلمان برای تولید این واکسن در نظر گرفته است. این سایت دارای قابلیت های تولید گسترده واکسن است.

نوواواکس یک شرکت زیست فناوری مستقر در مریلند است که در حال توسعه واکسنی مبتنی بر نانوذرات بر علیه ویروس کرونا است. نتایج اولیه آزمایش واکسن که در ماه آوریل توسط نوواواکس منتشر شد، نشان دهنده پاسخ شدید آنتی بادی در حیوانات به این واکسن است. در ماه آگوست، آزمایش های اولیه انسانی پاسخ های قوی آنتی بادی را نشان داد که هیچ عارضه جانبی جدی نداشته و عوارض جانبی کمی نیز دارد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 5 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1400 گردآورنده: baliro.ir شناسه مطلب: 1715

به "همکاری برای تسریع تجاری سازی یک نانوواکسن ضدکرونا خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "همکاری برای تسریع تجاری سازی یک نانوواکسن ضدکرونا خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید