وزیر نفت: گاز مایع و بخاری نفتی و گازی در اختیار مردم است

به گزارش تور بالی اندونزی، اوجی: قطع گاز ترکمنستان به واسطه مشکل پیش آمده در این کشور است و حتی بر اساس اخبار رسیده شهر عشق آباد مرکز این کشور و استان های مجاور آن در پایداری شبکه گاز و برق دچار مشکل شده اند.

وزیر نفت: گاز مایع و بخاری نفتی و گازی در اختیار مردم است

وزیر نفت گفت: دستور رئیس جمهوری برای تعطیلی مراکز آموزشی و اداره های شهر تهران یاری بزرگی به تأمین گاز کشور کرد و در این مدت حدود 2.5 میلیون مترمکعب کاهش مصرف انجام شد.

به گزارش خبرآنلاین، جواد اوجی که برای آنالیز وضع پایداری انتقال شبکه گاز به استان خراسان رضوی سفر نموده است، در نشست فوق العاده ستاد انرژی استان خراسان رضوی و در ارتباط تلفنی با سیدابراهیم رئیسی، رئیس جمهوری ضمن قدردانی از مردم کشور برای صرفه جویی گاز، اظهار کرد: واردات گاز ترکمنستان به ایران از روز پنجشنبه (22 دی ماه) قطع شد و کشور همه توان خود را برای تأمین گاز به کار بست و به رکوردی بی نظیر دست یافت.

وی خطاب به رئیس جمهوری ادامه داد: مدیریت مصرف گاز با همکاری استانداران سراسر کشور و برپایی ستاد سوخت و بحران برای رصد لحظه ای میزان گاز شکل گرفت.

وزیر نفت گفت: متأسفانه از روز گذشته در بعضی نقاط جنوب استان خراسان رضوی دچار قطعی گاز شدیم که گاز مایع به سرعت در اختیار مردم این نواحی نهاده شد و بخاری نفتی و گازی نیز توزیع شد.

اوجی اضافه کرد: قطع گاز ترکمنستان به واسطه مشکل پیش آمده در این کشور است و حتی بر اساس اخبار رسیده شهر عشق آباد مرکز این کشور و استان های مجاور آن در پایداری شبکه گاز و برق دچار مشکل شده اند.

وی توضیح داد: در این مدت سعی شد با تغییر آرایش در بخش فراوری و مصرف برای پایداری شبکه انتقال گاز به صورت لحظه ای تصمیم گیری گردد تا دچار کمترین میزان قطع گاز در کشور و استان خراسان رضوی باشیم.

منبع: عصر ایران
انتشار: 28 دی 1401 بروزرسانی: 28 دی 1401 گردآورنده: baliro.ir شناسه مطلب: 2337

به "وزیر نفت: گاز مایع و بخاری نفتی و گازی در اختیار مردم است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیر نفت: گاز مایع و بخاری نفتی و گازی در اختیار مردم است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید