وعده وزیر صمت برای ایجاد 2 میلیون شغل

به گزارش تور بالی اندونزی، به گزارش خبرنگاران، سید رضا فاطمی امین، وزیر صنعت، معدن و تجارت (صمت)وزیر صمت، صبح امروز، آدینه دوم مهرماه ماه در جریان سفر رییس جمهور و اعضای دولت به استان ایلام از چهار واحد تولیدی واقع در شهرک صنعتی شهرستان ایوان بازدید و در جهت برطرف موانع و مسائل این واحدها دستورات لازم را صادر کرد.

وعده وزیر صمت برای ایجاد 2 میلیون شغل

فاطمی امین روز آدینه در نشست شورای اداری شهرستان ایوان اظهار کرد: امسال به لحاظ اقتصادی سالی ویژه محسوب می گردد و امیدواریم با کوشش و کمترین هزینه از این دوران گذار عبور کنیم. تحول در بخش اقتصادی از اولویت های مهم دولت سیزدهم است که باید با همدلی این امر مهم تقویت گردد.

براساس اعلام شبکه اطلاع رسانی فراوری و تجارت (شاتا)، وی با بیان اینکه با تهیه سند راهبردی برنامه ها و منابع اقتصادی و عملکردی، نحوه عملکرد مدیران ارزیابی می گردد که این موضوع طی هفته های آینده در پنج استان کشور از جمله ایلام شروع می گردد، گفت: مدیران استانی ظرفیت ها و فرصت های اقتصادی استان ها را شناسایی و مسائل قابل حل را پیگیری نمایند.

ایجاد اشتغال با تکمیل طرح های فراوریی نیمه تمام

وزیر صمت با بیان اینکه مسائل واحدهای تعطیل و نیمه تعطیل شهرستان ایوان قابل حل است، توضیح داد: با توجه به برنامه ریزی اجرا شده با تکمیل طرح های فراوریی نیمه تمام، اشتغال چشمگیری ایجاد می گردد. کسری بودجه هم به سبب کمبود منابع و افزایش هزینه هاست که با برنامه ریزی می توان این موضوع را هم برطرف کرد.

به گفته وی با افزایش فراوریات و توسعه بخش اقتصادی می توان عمران شهری شهرستان ایوان را حل کرد زیرا بخشی از هزینه های فراوریات از محل ارزش افزوده این واحدها پرداخت می گردد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت بعلاوه در حاشیه بازدید از واحدهای فراوریی استان ایلام، گفت: بر اساس برنامه ریزی های اجرا شده طی 6 ماهه دوم امسال پنج میلیارد دلار فراوریات صنعتی داخلی بیش از سال گذشته به کشورهای خارجی صادر خواهد شد.

این بازدیدها از شرکت تعاونی 2451 سولفات پتانسیم، شرکت غشاء گستر و شرکت فولاد زاگرس و نورد ایوان انجام شد. شرکت فولاد زاگرس در سال 92 کلنگ زنی شد که با ظرفیت فراوری سالانه 500 هزار تن فولاد اسفنجی فعال می باشد. در این واحد فراوریی 160 نفر به صورت مستقیم و 800 نفر غیر مستقیم مشغول کار هستند. کارخانه نورد ایوان غرب هم در سال 1388کلنگ زنی و سال 1390 افتتاح شد و به بهره برداری رسید. در این واحد صنعتی هم سالانه 150 تا 200 هزار تن میلیگرد آجدار فولادی فراوری می گردد و بیش از 200 نیرو به صورت مستقیم و غیرمستقیم در آن مشغول کار می باشند. عمده محصولات این کارخانه ها به استان های همسایه ایلام صادر می گردد.

وزیر صمت در سفر به ایوان ظهر امروز آدینه با تعدادی از خانواده های شهدای این شهرستان ملاقات کرد.

آخرین اخبار حوزه صنایع و معادن را در صفحه صنعت و معدن خبرنگاران بخوانید.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 9 مهر 1400 بروزرسانی: 9 مهر 1400 گردآورنده: baliro.ir شناسه مطلب: 1949

به "وعده وزیر صمت برای ایجاد 2 میلیون شغل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وعده وزیر صمت برای ایجاد 2 میلیون شغل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید