ویزای درمان کانادا، رنجی بر درمانی که فقط یک تحقیق است

به گزارش تور بالی اندونزی، عضو هیئت علمی MS بیمارستان سینا با رد هرگونه درمان قطعی MS براساس جدیدترین تحقیقات متخصصان کانادایی که چند وقتی است باعث تقاضاهای بیماران MS ایرانی برای دریافت این خدمت درمانی جدید شده است، گفت: درمان قطعی MS در کار نیست و فقط در حد یک تحقیق است.

ویزای درمان کانادا، رنجی بر درمانی که فقط یک تحقیق است

جهت دریافت مشاوره سفر با تور کانادا با ما همراه باشید.

به گزارش خبرنگار اجتماعی تور بالی اندونزی، در چند روز اخیر با انتشار خبری مبنی بر کشف درمان MS در کانادا، خانواده های بسیاری از بیماران MS جویای این درمان و دریافت این خدمت درمانی بودند و این در حالی است که متخصصان نورولوژیست خبر درمان قطعی MS را فقط در حد یک تحقیق ارزشگذاری می نمایند.

در این رابطه عبدالرضا ناصر مقدسی - نورولوژیست و عضو هیئت علمی MS بیمارستان سینا درباره واقعیت این کشف درمانی در زمینه بیماری MS اصلا چنین چیزی نبوده است و خبر درمان قطعی MS صحت ندارد. ولی متاسفانه رسانه ها خیلی به این مسئله پرداختند در حالی که این خبر در فضای مجازی کاملا اشتباه گفته شده بود و اصلا موضوع چیز دیگری بود و مقوله درمان در کار نبود.

عضو هیئت علمی MS بیمارستان سینا در توضیحات بیشتر مطرح نمود: در تحقیقاتی در کشور کانادا با شیمی درمانی سیستم ایمنی تعدادی از بیماران را نابود کردند و این در حالی است که در بیماری MS سیستم ایمنی نامناسب کار می نماید و سپس با تزریق سلول های بنیادین سیستمی ایمنی جدیدی در بدن بیماران ایجاد کردند که این کار 13 سال بر روی 230 بیمار صورت پذیرفته است و نتیجه آن این شده است که یک بیمار به دلیل عوارض کبدی و عفونت فوت نموده است و مابقی بیماران نیز بیماری آنان متوقف شده است نه درمان؛ بنابراین وقتی از درمان صحبت می کنیم به معنای آن باید باشد که یک بیمار مبتلا به MS وقتی MRI از مغز آن گرفته می گردد هیچ مسئله ای نداشته باشد یا یک بیماری که روی ویلچر نشسته باشد بتواند پس از درمان از روی ویلچر بلند گردد و راه برود در حالیکه این تحقیق چنین چیزی را نمی گوید و اصلاً محققان آن نیز ادعای درمان ندارند.

مقدسی با پرداختن به جزئیات بیشتر این تحقیق در کانادا مطرح نمود: 35 درصد این بیماران روند بهبودی در آنان نشان داده شده است ولی تیم آقای فریدمن به هیچ عنوان ادعای درمان نکردند زیرا این یک کار تحقیقاتی است و فاز نخست آن پیش رو است و برای تکمیل روند درمان باید مراحل بسیاری را گذارند.

وی درباره شائبه ها، نگرانی ها و تقاضاهای بیماران جهت بهره مندی از نتایج این تحقیقات در کانادا که حتی منجر به تصمیماتی برای سفر به کانادا به وسیله بیماران می گردد، پاسخ داد: به هیچ عنوان نباید افراد برای این تحقیق به دنبال ویزای کانادا باشند زیرا درمانی در کار نیست.

منبع: تسنیم
انتشار: 7 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: baliro.ir شناسه مطلب: 405

به "ویزای درمان کانادا، رنجی بر درمانی که فقط یک تحقیق است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ویزای درمان کانادا، رنجی بر درمانی که فقط یک تحقیق است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید