پست اینستاگرامی مهدی سنایی در پایان ماموریتش به عنوان سفیر در مسکو

به گزارش تور بالی اندونزی، مهدی سنایی که حدود 6 سال سفیر ایران در روسیه بود در انتها ماموریتش مطلبی در اینستاگرام درباره فعالیت هایش به عنوان سفیر منتشر کرد.

پست اینستاگرامی مهدی سنایی در پایان ماموریتش به عنوان سفیر در مسکو

به گزارش حوزه سیاست خارجی تور بالی اندونزی، مهدی سنایی سفیر کشورمان در روسیه در پایان ماموریتش در صفحه شخصی خود در اینستاگرام نوشت: دوستان عزیز سلام! دوره خدمتم به عنوان سفیر جمهوری اسلامی ایران در روسیه به سر رسید. در اینجا می خواهم از همه شما دوستانم در فضای مجازی که در این مدت با تشویق ها، پیام ها و پیشنهادهای جالب مرا همراهی کردید سپاسگزاری کنم. تاثیر و نقش فضای مجازی چنان بسیار است که مرزبندی آن با دنیای حقیقی امکانپذیر نیست و صمیمانه عرض می کنم که بسیاری از کامنت ها و پیام های شما برایم الهام بخش بود و ایده های تازه ای در کارم مطرح می کرد و بابت آن و همچنین همه انرژی مثبتی که می دادید از شما سپاسگزارم. با ایرانیان عزیز مقیم روسیه، دانشجویان، تجار، پزشکان و سایر عزیزان، در تمام مدت ارتباط صمیمی داشته ام و در کنار هم بوده ایم که بابت این همراهی از آنان سپاسگزارم.

در طول شش سال گذشته با وجود سختی ها، با اهتمام، جدیت و هماهنگی که به کار گرفته شد، خوشبختانه روابط ایران عزیزمان با همسایه مهم شاقتصادی هم از جهت کمی و هم کیفی تحولات مثبت بسیاری را شاهد بود. این واقعیت بارها از زبان مقامات دو کشور و همچنین تحلیلگران بین المللی بیان شده است. سطح تعاملات دو کشور در همه حوزه های سیاسی، امنیتی، منطقه ای، بین المللی، دفاعی، علمی، دانشگاهی، مطالعاتی و فرهنگی ارتقا یافت و برای این منظور ساختارها و دیالوگ های مختلفی شکل داده شد.

در حوزه اقتصادی نیز اسناد پایه و ضروری امضا، مجوز صادرات سه گانه محصولات لبنی، دامی و آبزیان گرفته و این محصولات ایرانی وارد بازار روسیه شد. تعرفه ها برای اقلام اصلی کاهش یافت و در نتیجه آن صادرات ایران به روسیه طی چند سال چند برابر گشت. همچنان که اخیرا وزیر روس و رئیس کمیسیون مشترک اقتصادی اعلام کرد چندین پروژه بزرگ در حوزه انرژی اتمی، حرارتی، نفت و راه آهن از سوی روسیه در ایران آغاز شد.

روابط اقتصادی دو کشور همانند ارتباطات مردمی طرفین، ظرفیت های تحقق نیافته بسیاری دارد و امیدوارم با زمینه هایی که فراهم شده و با پیوستن ایران به اتحادیه اقتصادی اوراسیا که اخیرا اجرایی شد بخش تجاری و اقتصادی دو کشور بتواند از این ظرفیت ها بهره بگیرد.

برای بنده به عنوان یک خدمتگزار در این راستا مهمتر از هر چیز تامین منافع ملی و تحقق اهداف کشور و مردم شریفمان بوده و تمام توانم را در این راستا به کار گرفته ام.

خداوند سبحان را شکرگزارم که این توفیق را برایم فراهم کرد و برای همه شما و میهن عزیزمان ایران سربلندی آرزو می کنم.

ارادتمند شما

مهدی سنایی

مهدی سنایی از سال 1392 به عنوان سفیر ایران در روسیه انتخاب شد و پایان آذرماه نیز ماموریتش پایان یافت. کاظم جلالی نماینده پیشین مجلس شورای اسلامی به عنوان سفیر جدید جمهوری اسلامی ایران انتخاب شده است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 21 بهمن 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: baliro.ir شناسه مطلب: 767

به "پست اینستاگرامی مهدی سنایی در پایان ماموریتش به عنوان سفیر در مسکو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پست اینستاگرامی مهدی سنایی در پایان ماموریتش به عنوان سفیر در مسکو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید