چه کسی مرد سبزی فروش را کور کرد؟

به گزارش تور بالی اندونزی، پسر جوانی که متهم است به خاطر سبزی گندیده با مرد سبزی فروش درگیر و باعث کوری چشم او شده است، محاکمه شد.

چه کسی مرد سبزی فروش را کور کرد؟

به گزارش شرق، پرونده علیه این متهم با شکایت قربانی تشکیل شد.

او گفت: جوانی به نام پیمان از دور چیزی به چشم او پرتاب نموده و باعث کوری او شده است. مرد شاکی در اولین شکایت خود روی تخت بیمارستان شرح داد: من در میدان میوه و تره بار سبزی فروش هستم. روز حادثه با یکی از مشتریان درگیر شدم و درگیری تمام شد، چند ساعت بعد یک دفعه چیزی به چشمم برخورد کرد که باعث کوری ام شد. با اینکه بسیار خرج کردم که بتوانم بینایی ام را حفظ کنم، اما پزشکان نتوانستند کاری برایم بنمایند.

با شکایت این مرد متهم به نام پیمان احضار شد. او گفت: من اتهام را قبول ندارم، چون اصلا در زمان حادثه آنجا نبودم. او در پاسخ به این سؤال که در زمان حادثه کجا بود، گفت: من در آن موقع خانه بودم و اصلا از هیچ چیز خبر ندارم. بااین حال با شکایت مرد جوان و صدور کیفرخواست، پرونده برای رسیدگی به دادگاه کیفری استان تهران فرستاده شد. متهم در شعبه 10 دادگاه کیفری استان تهران محاکمه شد. در ابتدای جلسه رسیدگی، کیفرخواست علیه متهم خوانده شد.

سپس شاکی در صندلی نهاده شد و گفت: تنها کسی که به او ظن دارم، پیمان است، چون روز حادثه او با من درگیر شد و بعد از اینکه مردم ما را جدا کردند، گفت دوباره برمی گردم و حالت را سر جایش می آورم. من با کسی دشمنی ندارم که بخواهد چنین بلایی سرم بیاورد، تنها دشمن من پیمان است. او درباره لحظه حادثه گفت: من در مغازه در حال کار بودم که یک دفعه چیزی به چشمم برخورد کرد، اصلا نفهمیدم چه بود و از کجا پرتاب شد، فقط می دانم از فاصله دور چیزی به چشمم برخورد کرد. چیزی شبیه شلیک بود انگار که با تیرکمان به من زده باشند. متهم گفت: من ندیدم پیمان به چشمم زده باشد، اما اطمینان دارم او این کار را نموده است، چون من دشمن دیگری نداشتم.

سپس پیمان در صندلی نهاده شد و گفت: روز حادثه صبح خیلی زود به تره بار رفتم و مقدار زیادی سبزی خریدم. سبزی ها گندیده بود و من خیلی عصبانی شدم، به تره بار رفتم و با مرد سبزی فروش جرو بحث کردم، وقتی او به سمت من آمد، با عصبانیت فحاشی کرد و بعد با هم درگیر شدیم، کسانی که در تره بار کار می کردند، جلو آمدند و ما را از هم جدا کردند. من در آن لحظه عصبانی بودم و گفتم تلافی می کنم، ولی واقعا این کار را نکردم؛ به خانه رفتم و چند ساعت بعد هم با دوستانم قرار داشتم. آن ها به خانه ما آمدند و با هم صحبت و بازی کردیم. من شاهدانی دارم که شهادت می دهند زمان حادثه پیش من بودند و من در آن موقع در تره بار نبودم. سپس از شاهدان پرونده تحقیق به عمل آمد و آن ها شرح دادند متهم در زمان وقوع حادثه در کنار آن ها بود.

سپس متهم گفت: شاکی می گوید کسی را ندیده است که به سمتش چیزی پرتاب کند، فقط به خاطر اینکه چند ساعت قبل از این حادثه با او درگیر شده بودم، من را متهم می نماید، درحالی که من شاهد دارم که در خانه بودم و به سمت کسی هم چیزی پرتاب نکردم و کاملا بی گناه هستم. در این هنگام مرد شاکی گفت: من هیچ کاری ننموده بودم که با کسی دشمنی داشته باشم. مرد متهم هم من را تهدید کرد و گفت کاری می نماید از اینکه سبزی گندیده فروخته ام پشیمان شوم. درست است که من او را به چشم ندیدم، اما قسم می خورم که او این کار را نموده است و من دراین باره اطمینان دارم و خواهان مجازات او هستم. ضربه ای که به چشم من خورده باعث شده چشمم را تخلیه نمایند. چون همه اجزای چشمم از بین رفته و کاملا له شده بود. چیزی که پرتاب شد و به چشم من برخورد کرد از فاصله دور بود و شتاب زیادی داشت. شدت ضربه به حدی بود که حتی بخشی از استخوان صورتم هم شکست.

سپس وکیل متهم در صندلی نهاده شد و گفت: موکل من اتهام را قبول ندارد. مدارکی هم وجود دارد که نشان می دهد او در زمان حادثه اصلا در میدان تره بار نبوده است. او در خانه بوده و تحقیقات مأموران در میدان تره بار هم نشان می دهد کسی او را در تره بار ندیده است. شاکی فقط براساس حدسیات خودش چنین ادعایی را مطرح می نماید. در نهایت پیمان برای بیان آخرین دفاع در صندلی نهاده شد و گفت: من همچنان اتهام را قبول ندارم و درخواست برائت دارم. من این مرد را کور نکردم. او به من سبزی گندیده فروخت و من هم اعتراض کردم، اما من او را کور نکردم. بنا بر این گزارش قضات بعد از انتها جلسه محاکمه، برای تصمیم گیری و صدور رأی وارد شور شدند.

منبع: فرارو
انتشار: 16 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 16 اردیبهشت 1400 گردآورنده: baliro.ir شناسه مطلب: 1732

به "چه کسی مرد سبزی فروش را کور کرد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چه کسی مرد سبزی فروش را کور کرد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید