کوشش صنایع فضایی اروپا برای پرتاب موشک های تقویت کننده

به گزارش تور بالی اندونزی، استارتاپ های اروپایی فعال در حوزه فضا کوشش می نمایند با جذب بودجه، نسبت به ارائه و پرتاب موشک های تقویت نماینده به فضا اقدام نمایند.

کوشش صنایع فضایی اروپا برای پرتاب موشک های تقویت کننده

برای سفر به تور اروپا با بهترین کارشناسان مشورت کرده و بهترین برنامه سفر را انتخاب کنید.

به گزارش تور بالی اندونزی و به نقل از تک کرانچ، به نظر می رسد که یک مسابقه فضایی جدید در حال شکل دریافت است که بودجه آن از سرمایه گذاری شرکت های بزرگی مانند اسپیس ایکس (SpaceX) و بلو اوریجین (Blue Origin) تامین می گردد. صنایع خصوصی فضا هنوز در مراحل ابتدایی خود به سر می برد اما استارتاپ ها و سرمایه گذاران بسیاری در این بخش وجود دارند که در چند سال اخیر گسترش قابل توجهی داشته اند.

رشد و گسترش استارتاپ های موسوم به اسپیس تک (SpaceTech) که در حوزه پرتاب ماهواره و موشک فعال هستند، برای پیشرفت خدماتی که در زندگی روزمره به آنها احتیاج داریم از جمله جهت یابی و خدمات تحویل بار، بسیار سودمند خواهد بود.

طی 10 سال گذشته، بیش از 9 میلیارد دلار روی اسپیس تک سرمایه گذاری شده که تقریبا 60 درصد آن، در حوزه فضا بوده است. دلیل این شکل سرمایه گذاری، تا حدودی به این خاطر است که مکانیسم های تحویل از جمله موشک ها، در حال حاضر ظرفیت کافی را برای برآوردن تقاضا دارند؛ بنابراین، تمرکز اصلی صنایع خصوصی فضایی در حال حاضر آنچه به فضا فرستاده می گردد و آنچه از فضا می آید است. آژانس فضایی اروپا نیز در حال حاضر بودجه های قابل توجهی را به استارتاپ های نوین اختصاص داده تا زمینه رشد آنها را فراهم کند.

ساختار صنایع فضایی

ساختار اسپیس تک در اروپا، بر مبنای دو بخش مهم راسخ است. نخستین بخش، تولیدکنندگان عناصر مورد احتیاج از جمله موتور موشک، آنتن ها، حسگرها و اجزایی از این دست هستند. دومین بخش، فضای گسترده و پررونق بازار تجزیه و تحلیل است که ارزش اساسی ماهواره ها را مشخص می نماید.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 29 آبان 1398 بروزرسانی: 12 مهر 1399 گردآورنده: baliro.ir شناسه مطلب: 569

به "کوشش صنایع فضایی اروپا برای پرتاب موشک های تقویت کننده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کوشش صنایع فضایی اروپا برای پرتاب موشک های تقویت کننده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید